Choď na obsah Choď na menu
 


Ako nahrať starší Android po update

Mám mobil s Androidom, Sony Ericsson Walkman WT19i. TAkisto ako veľa ďalších pouzívateľov telefónov značky Sony Ericsson, bol som zvedavý, čo priniesla adktualizácia na Android 4.0.4, ale príliš ma to nepotešilo. Problémové pripojenie Wi-Fi, sekajúce video a nie príliš dotiahnutá optimalizácia ma utvrdili v názore, že táto aktualizácia nie je dobrá. Preto som začal rozmýšľať nad tým, ako dostať naspäť starý Android, oficiálna aplikácia pre Sony takúto možnosť nemá. Existuje ale spôsob, ako sa vrátiť späť.

PREDTÝM NEŽ ZAČNETE:
1. po tomto zásahu sa zmaže celá vnútorná pamäť telefónu. To znamená že prídete o SMS, kontakty, zoznam hovorov a aplikácie. Odporúčam zálohovať na pamäťovú kartu.
2. pred začiatkom nabite batériu zariadenia aspoň na 50%, pre istotu
3. na tento postup nepotrebujete root ani odomnkutý bootloader. S takto nahratým firmvérom môžete telefón kľudne aj reklamovať, pokiaľ je v záruke
4. toto je overene funkčný recept, ktorý som sám otestoval

ČO POTREBUJETE:
- Sony Ericsson WT19i
- USB kábel k tomuto telefónu
- nainštalovaný Flashtool
- stiahnutý starý Android

AKO POSTUPOVAŤ:

1. stiahnite si Flashtool, odtiaľto.

2. nainštalujte si ho.

3. stiahnite si Android 2.3.4 pre Sony Ericsson WT19i, odtiaľto.

4. presuňte stahnutý firmvér pre mobil do priečinka firmwares v zložke Flashtool, do ktorej ste ho nainštalovali v druhom kroku (štandardne C:\Flashtool\firmwares)

5. vypnite telefón

6. spustite aplikáciu FlashTool.exe

7. kliknite na ikonu blesku a zvoľte Flash mode

8. stlačte OK

9. v nasledujúcom okne nič nemeňte, len skontrolujte, či máte správne zvolený firmvér a stlačte Flash v spodnej časti okna (malo by to vyzerať presne tak, ako je vyobrazené na obrázku)

Poznámka: ak v okne, ktoré je zobrazené na obrázku nad týmto textom nezaškrtnete Wipe: DATA, CACHE, APPSLOG, tak váš telefón nebude možné používať. Jeho použitie bude blokované tým, že systém ostane stáť na nasledovnej hláške:

Preto sa uistite, že spomínané položky máte zaškrtnuté!

10. teraz vypnutý telefón pripojte k PC a súčasne s pripájaním USB kábla držte tlačidlo na zníženie hlasitosti, rozsvieti sa zelená dióda na prednej časti mobilu

11. začne nabiehať proces flashovania, tlačidlo môžte pustiť a vyčkať na dokončenie akcie

12. po dokončení môžte odpojiť kábel, ukončiť Flashtool a zapnúť mobil

13. po nabehnutí mobilu vás privíta starý Android 2.3.4

14. gratulujem, máte nainštalovaný fajnovučký starý Android 2.3.4 Gingerbread

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Nezobrazuje sa firmver

(JaMa, 3. 11. 2014 23:23)

Stiahol som podla popisu programy vlozil som stiahnuty android do spominanej zlozky ale po spusteni programu sa stiahnuty frimver nezobrazuje ako je to "TU" popisane,kde robim chybu?