Choď na obsah Choď na menu
 


Flash starších Sony Ericssonov

Ak vlastníte starší telefón značky Sony Ericsson a chcete si nainštalovať najnovšiu verziu firmvéru, tento návod je presne pre vás. Takisto sa hodí, keď sa váš mobil nedá zapnúť kvôli poškodenému softvéru. Presne ako mne, môj Sony Ericsson K800i nešiel zapnúť.

Chcem si preflashovať firmvér na mobile zn. Sony Ericsson.
 

Čo potrebujem?

1. počítač s OS Windows (XP, 7...)
2. ovládače na flash mobilov
3. FAR Manager
4. Add-On Just Da Flasher
5. firmvér pre váš typ mobilu
6. USB kábel
7. telefón ktorý chcete preflashovať

Ako postupovať?

Najskôr si treba nainštalovať ovládače na telefóny zn. Sony Ericsson do vašeho počítača. Inštalácia sa nijak nelíši od inštalácie akéhokoľvek iného zariadenia.

1. stiahnite si tento súbor
2. rozbaľte do ktorejkoľvek zložky na pevnom disku
3. vypnite váš mobil a zároveň s pripájaním USB kábla držte tlačidlo C
4. OS Windows bude požadovať ovládač, nasmerujte ho do  zložky z bodu 2
5. počkajte na dokončenie inštalácie
6. zapnutie mobilu počas inštalácie nie je nežiaduce

Ak ovládače máme úspešne nainštalované, stiahnite si FAR Manager + add-on Just Da Flasher.

Rozbaľte archív do ktorejkoľvek zložky na disku.

Teraz potrebujete firmvér pre váš typ telefónu, Najjednoduchšie ho získate zo stránky Iprotebe.cz. Vyžaduje sa registrácia, ale máte odtiaľ zaručene funkčné súbory. Potrebujete dva súbory firmvéru a ešte Custom Files.
Napríklad pre môj konkrétny prípad (typ K800i):
K800_R8BF003_FS_CENT_EUROPE_RED53.zip
K800_R8BF003_MAIN_GENERIC_WI_RED53.zip
HB1-06_Gen_CDA102568_207_R2A_GENERIC_CENT_EUROPE.zip

Vyberajte typ súbory ktoré majú v názve CENT EUROPE (stredná Európa) - obsahuje to jazyk Slovenčinu a Češtinu.

Takže máme firmvér, FAR + Just Da Flasher, ovládače..... môžme sa pustiť do samotného flashu.

PRED FLASHOVANÍM MOBILNÉHO TELEFÓNU JE NUTNÉ NABIŤ BATÉRIU ASPOŇ NA 50%. HROZÍ POŠKODENIE PRÍSTROJA , KEĎ SA PRI PROCESE BATÉRIA VYBIJE!!!

Spustíme FAR manager - Far.exe (veľký pozor - pokiaľ používate Windows 7, vždy na súbor kliknite pravým tlačidlom a zvoľte "Spustiť ako správca")

Otvoríme teda FAR. Stlačíme klávesu F11 a klikneme na "just da flasher"

Následne uvidíme toto okno

Script nastvíme na DB2020, port necháme tak a Speed nastavíme na 115200.

Klineme na "jump down into a large rabbit hole". Zobrazí sa nasledujúca výzva:

Ako znie pokyn v okne, treba pripojiť VYPNUTÝ mobil k počítaču, pričom treba držať tlačidlo C. Pokiaľ máte správmne nainštalované ovládače na flash, zabrazia sa na ľavej strane okna dva priečinky:
oflash
ofs

Otvoríme zložku "oflash". V pravej strane okna si nalistujeme priečinok, kde ste si uložili firmvér pre váš typ telefónu. Nájdite si najskôr súbor, ktorý má v názve MAIN. Označte ho a stlačte na klávesnici F5. V následne zobrazenom okne kliknite na Copy. Následne sa zobrazí ešte jedno potvrdzovacie okno, kliknite v ňom na "yeah, flash it." (je to ten obrázok ešte pod týmto). Teraz by sa malo zobraziť toto:

Firmvér sa pomaly naťahuje do telefónu. Keď sa tento súbor natiahne celý do mobilu (môže to trvať dosť dlho), tak si nájdeme druhý súbor firmvéru, ten čo má v názve FS. Zase, takisto ako v prvom prípade, si označíme daný súbor, stlačíme na klávesnici F5, klikneme na Copy a následne na "yeah, flash it.".

V žiadom prípade neklikáme na "cancel! cancel! cancel!"

Spustí sa rovnaké načítavanie ako v prvom prípade, akurát teraz trvá troška kratšie. Následne kliknite na dve body v ľavej vrchnej časti okna. Klikajte na ne dovtedy, kým sa neukáže červená výzva na opustenie programu. Odkliknite ju kliknutím na Yes.

Teraz vytiahnite USB kábel z mobilu, vyberte baterku. Následne ju vložte naspäť, treba ešte nahrať Custom Files.

Znova spustite Just Da Flasher. V základnom okne FARu stlačte F11 a zvoľte "just da flasher". Kliknite na "jump down into a large rabbit hole". Zase pripojte ešte stále  VYPNUTÝ mobil k počítaču pričom musíte držať tlačidlo C. Akonáhle a načítajú zložky oflash a ofs, tak otvorte zložku ofs. Preklikajte sa takto: v zložke ofs otvore zložku tpa, v nej zložku preset a v nej zase zložku custom. Následne si v pravej časti okna nalistujte, kde ste si rozbalili archív s Custom Files. Teraz pekne všetky Custom súbory po jednom nakopírujte do zložky custom v telefóne, označte si prvý, stlačte F5 a Copy. Takto postupne prekopírujete všetky, až to bude vyzerať takto:

Musia byť prekopírované všetky. Zložky doja a drm v telefóne si nevšímajte. Teraz klikajte na dve bodky v ľavej vrchnej časti programu až kým sa nezobrazí červená výzva na ukončenie programu. Tú potvrďte stlačením tlačidla Yes.

Teraz vyberieme baterku, volžíme SIM a telefón zapneme. Ak sme všetko urobili správne, mobil nabehne v poriadku. Bude v stave v akom ste ho zapínali prvýkrát keď ste ho vybalili z krabice.

Ja som takto opravil Sony Ericsson K800i, ktorý sa nedal zapnúť.

Prajem veľa šťastia.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.