Choď na obsah Choď na menu
 


Laser

Počas jedného dlhého zimného večera som prechádzal stránku Ebay a narazil som na rôzne lacné lasery z Číny. Pozrel som si rôzne videá na Youtube a vzhľadom na cenu, ktorá bola len niečo vyše 5 eur, som si jeden objednal. Zelená farba je vraj najlepšie vidieť, tak som bol zvedavý.

Tento konkrétny kúsok, čo som objednal, pracuje na 1 batériu 18650, má vlnovú dĺžku 532nm a deklarovaný výkon 5mW. Časť tela sa dá odmontovať a potom dokáže pracovať aj na batériu CR123A. Na konci z ktorého vychádza svetlo sa dá lúč zaostrovať..

Na konci lasera je otvor pre kľúčik, ktorým sa dá uzamknúť. Podľa predávajúceho je to tam preto, aby si s tým deti náhodou neposvietili do očí. Mne sa to hodí skôr aby sa v batohu alebo vo vrecku sám nezapínal a nevybíjal batériu.

Laser dorazil domov skôr ako baterka doňho, tak som si na prvé hrajkanie sa musel ešte počkať. Keď dorazila baterka, hneď som ho vyskúšal a bol som prekvapený, ako silno svieti. Aj počas dňa vnútri v izbe bol zreteľne vidieť lúč lasera.

V balení bol aj nástavec, ktorý z jedného silného lúča urobí veľa slabých a keď s ním točíte, robí to pekné obrazce.

Tá pravá zábava s týmto laserom začína v noci, keď je lúč nádherne vidieť. Akoby ste hýbali s niekoľko kilometrov dlhou tyčou. Keď je počas noci hmla, je to ešte lepšie, lúč je vidieť viac a zaručene s tým každého ohúrite. Počas písania tohto príspevku je práve vonku hmla, tak som urobil jednu ilustračnú fotku.

A načo je takéto niečo dobré? Na hranie.Túto fotku som fotil mobilom, zabralo mi to asi 10 pokusov, kým som odfotil niečo, čo nebola iba mazanica farieb.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.